Maisto kompostavimo įrenginiai

Įrenginys 300

Dabar nebereikia laukti 6 ar 8 savaičių, kad jūsų maisto atliekos virstų kompostu. Užtenka visą likusį maistą sumesti į kompostavimo įrenginį ir po 24 val. visa tai virs kompostu. Oklin įrenginys 300 – tobulas sukaupiantiems itin didelius  kiekius maisto atliekų. Tinkamas naudoti viešbučiuose, prekybos centruose, universitetuose, oro uostuose, skerdyklose. Šiandien įdėję maisto atliekų, rytoj rasite tik 10-15% viso turinio tik komposto pavidalu.

Įrenginys veikia nuolatos, nesvarbu ar būtų žiema ar vasara. Jam nereikia jokios priežiūros, svarbu laikas nuo laiko “pamaitinti”. Per žiemą susidariusį kompostą galima kaupti į dėžes ar plastikinius maišus, o atėjus pavasariui iš berti ant vejos, po vaismedžiais, vaiskrūmiais, tujomis ar kitose sodo vietose. Tokiu būdu pagyvinsite dirvožemį, suteiksite augalams naudingų medžiagų. Susidariusį kompostą reikėtų maišyti santykiu 1:20. 1 dalis komposto, 20 dalių žemių.

 

PAJĖGUMAI:   300 t/metus; 800 kg/dieną
EL. ENERGIJOS SĄNAUDOS:   3,953 – 10,885 kWh/mėnesį
ĮTAMPA:   Trifazė 200 – 480V; 50-60Hz
SVORIS:   3500 kg
PANAUDOJIMO VIETOS:   viešbučiai, prekybos centrai, universitetai, oro uostai, skerdyklos, mėsos kombinatai
IŠMATAVIMAI:   3950 x 1750 x 2105 (mm)

KAINA: –Eur

Kompostavimui tinkami produktai – visi vaisiai ir daržovės, mėsos produktai, vištiena, kiauliena, žuvis ir t.t., žuvų ir kiti minkšti kaulai, kiaušinių lukštai, krevečių ar vėžių kevalai, skystas maistas – sriuba, troškinys ir t.t., duona, makaronai, takos, visos grūdinės kultūros, pieno produktai, saldumynai, kavos tirščiai, arbatžolių likučiai, organinis kraikas, vienkartiniai suyrantys indai, peiliai, šaukštai ir šakutės PLA/CPLA.

Kompostavimui netinkami produktai – dideli kaulai, austrių ir moliuskų kiautai, virimo aliejus, metalinės ar plastikinės lazdelės, dantų krapštukai, plastikiniai maišeliai ar buteliukai, vaistai ir cheminės medžiagos, dideli vaisių kauliukai, arbatos maišeliai, audinių juostos, cigaretės, metalo pakuotės, baterijos, popierius dengtas plastikine plėvele.

 

Dezotoratorius 510 x 800 x 1300 (mm)

Šiukšlinės liftas 1300 x 1600 x 2211 (mm)

 

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus maisto produktų gamintojai, visuomeninio maitinimo įstaigos ir prekiautojai privalo maisto atliekas tvarkyti atskirai nuo komunalinių atliekų, jas priduoti rūšiuoti ir perdirbti.

*Valstybinio strateginio atliekų tvarkymo plano pakeitimai 2012 m. gruodžio mėn. 1 d. 120 sprendimu numato, kad įmonės, kurių ūkinėje komercinėje veikloje susidaro biologiškai skaidžios gamybos atliekos, įskaitant viešojo maitinimo ir kitose įstaigose susidarančias maisto ruošimo atliekas, netinkamus vartoti maisto produktus, privalo jų nemaišyti su kitomis atliekomis.